Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Merhaba yeni hayatımın yeni insanları

Posted on 0 758 Görüntüleme

Çerkezköy’e geleli tam 227 gün oldu. Doğduğum büyüdüğüm büyük şehir İstanbul’umun boğaz kokusunu, çocukluğumun geçtiği sokaktaki anılarımı, şehrimde karmalardan oluşan toplama ailelerimin dualarını, sıfırladığım hayallerimin peşinden hayalsizliklerimi, plansızlıklarımı koydum bir bavula geldim buraya.

 

Beni tanıyanlar ismimi kullanmaz, genelde “nunu” derler. Sosyal medyada her şeyi paylaşmaktan yana olup, olumsuz paylaşımlar kısmında duraksarım.

 

Tüm insanlıktan tek bir beklentim vardır, netlik ve gerçek bir iletişim.

 

Çerkezköy’e yeni kurulan bu Ekspres gazetesinde kendime ait olan “Nunu’nun Dünyası” isimli köşeden sizlerle haftada iki kere kavuşmayı hayal ediyorum. Yazdıklarım ne olursa olsun amacım sadece herhangi bir tek insana bile olsa şifa olabilsin arzusundayım.

 

Biraz kendimi anlatayım; karmaşıklığı renklerde sevdiğim kadar içsel dünyamda sakinliği severim. Kitap deyince kokusunu duyar, gördüğüm, duyduğum her kitabı okumaya bayılırım. Ne müzik, ne kitap, ne yemek ne de giyinmek konusunda tarzım yoktur. Eşlilik dışında her şeyin çoklu olanını severim. Müziklerin, kitapların, renklerin, kıyafetlerin sabitleştirilmesinden, asla bunu yemem, okumam, giyinmem, dinlemem denmesinden hoşlanmam. Hatta “asla” kelimesinin kendisiyle pek bir iletişimim yok. Aksine her şeyi denemeyi, deneyimlemeyi severim.

 

Deneyim demişken bu şehir çok başka bir şehir, havası, çevresi, insanları, olayları her şeyiyle başka bir deneyim oluyor benim için. Geçtiğimiz hafta doğum günümdü. Hayatımda ilk kez ailemden, sevdiklerimden uzakta bambaşka bir yerde kutladım. Bir iki küçük satır karaladım her yıl olduğu gibi. Bu kez “şansı” anlattım. Bu şehre ilk geldiğimde karşıma çıkan insanları ve hayatıma rota çizmemi sağlayan yol göstericileri anlattım. Evet, Çerkezköy benim için bir şans şehridir!

 

Köşemde neler yazacağımı önümüzdeki günler gösterecek. Ama ilgilendiğim konular “ne?” derseniz; biraz polyanna gelebilirim size, böyle seviyorum bende. Her zaman başka pencereden bakmayı sevdim. Gökyüzünde her zaman yıldız görmeyi becerebildim. Beni olduğum gibi kabul etmeniz temennisi ile yazacağım. Hiçbir zaman hiçbir şeyi iyi yaptığımı iddia etmedim, benim iddiam her şeyi gerçekten gönülden isteyerek yapmak üzerine oldu.

 

İşte yazmayı hedeflediğim alanlar: Aslan burcu olmanın verdiği yetkiye dayanarak feminen tarafımın ağır bastığı her “Kadın” konusunu yazmayı seviyorum, kadın olmanın verdiği doğuştan gelen annelik güdüsü ile “çocuk hakları” daima not defterimin bir kenarında durur, yükselenimin terazi burcu olmasından tevellüt evcimenliğim sayesinde de eve dair ne varsa ilgileniyorum, okumaya olan aşkım ise kitaplarımın özetlerini paylaşmama yol açıyor, sağlığı 28 yaşında tehlikeye girmiş biri olarak ta “sağlık” konusunu es geçemiyorum. Renklere ve kokulara olan hayranlığım yüzünden de kozmetik dünyasında epey gezindim. Kısacası bir kadın ve onun gibi olan tüm kadınların dünyasına ait iyi-kötü, acı-tatlı, aşk-ızdırap, aile-çocuk ne varsa paylaşacağım.

 

Yazılarım Pazartesi ve Cuma olmak üzere haftada iki gün yayınlanacak. Bu günleri seçtim çünkü haftaya olumlamalar ile başlamak, hafta sonuna dilekler dileyerek, dualar ederek girelim istiyorum. Umarım siz de bu köşeden zevk alır, şifa ağacının dallarına bir çaput asar gibi okursunuz her zaman.

 

Ayrıca araştırılmasını istediğiniz, aklınızdan geçen ama kimseye soramadığınız konuları ya da merak ettiğiniz ne varsa, bu köşede sizler için dile getirmemi istediğiniz nunununkaleminden@gmail.com mail adresine yazmanız yeterlidir.

 

Ne zaman mutlu oluruz?

Ağaçlara sarılmayı öğrendiğimiz zaman.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir