Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Mutsuz çiftlere tavsiyeler

Posted on 0 2.7K Görüntüleme

Davranış Bilimci ve Kişisel Gelişim Uzmanı Ümit Hakan Bozkurt konuk olduğu etkinlikte “Takım ruhu ve sosyal hayatta iletişim” konusu hakkında görüşlerini bildirdi ve hayatta daha mutlu olmaları için çiftlere ipuçları verdi.

 

Negatif insanları hayatınızdan çıkarın

Mutlu olmanın birinci şartı mutlu olmayı istemektir. Mutluluğu istediğiniz kadar mutsuzluğu da itmeniz gerekir. Örneğin negatif duygulara, sözlere sahip insanları hayatınızdan çıkarın. Yoksa ki o kişi ya da kişiler sizi derdiyle, korkusuyla gün gün eritir, enerjinizi emer. Eğer bu negatif insan eşinizse bir ay ayrı yatın. Birbirinizi az görün. Sakinleşin ve daha sonra evliliğinizde orta yolu bulmaya çalışmak için bu konuyu onunla detaylı bir şekilde konuşun.

 

Ümit Hakan Bozkurt: “Eğer mutluluğu tanımıyorsan o da sana merhaba demez”

 

Dozunda sevin ve sayın

Aile yaşamında ve sosyal hayatta ikili iletişimlerde duyguların dozunda ayarlanması gerekir. Ne çok sevin ne de az sevin. Layık olana sevginizi verin. Layık olmayana sevginizi vermeye çalışırsanız “bu benden korkuyor” der ve sizin hayatınızı sessizce zindana çevirir. Siz Mevlana değilsiniz. Herkesi sevmeye kalkarsanız sonunda yıpranan, üzülen siz olursunuz. Hayat en acımasız eğitimcidir. Günün birinde yalnız kaldığınızda sevginizi hak etmeyen insanlar için yaptıklarınızdan pişmanlık duyarsınız.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir