Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Erkek çocuk ile bedava yapılabilecek etkinlikler

Posted on 3 5.5K Görüntüleme

Hafta sonu erkek çocuğu ile evde bedava etkinlik…

Hem çocuğunuzun yaratıcılığını öne çıkaracağınız hem de keyifli ve verimli vakit geçireceğiniz bir etkinliğe ne dersiniz?

İşte bir erkek çocuğunun ilgisini çekecek bir sürü eşyayı evdeki kartonlarla, renkli kağıt parçaları ile, biraz tutkal, biraz boya kullanarak eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirebilirsiniz.

İyi de bunlarla ne yapabiliriz diyorsanız size birkaç öneri…

1) Ona yazı yazmanın, yazarların, kitap okumanın güzelliğini anlatıp geçmiş yıllarda bunun bilgisayar ile değil de daktilo ile olduğunu söyleyebilir ve ona bir daktilo göstererek (resim) bunun aynısını kartondan yapmasını isteyebilirsiniz.erkek çocuk (1)

 

2) Lunaparklarda gördüğümüz dönme dolabın aynısını aslında şeker kutusu olarak kullanabileceğinizi anlatıp ona haftanın her bir günü için bir kutucuklar yapıp onun için şekerlemeler koyabileceğinizi söyleyebilirsiniz ve oda keyifle bunu yapmayı kabul edecektir.

erkek çocuk (2)

 

3) Hafta sonları evde birlikte herkesin faydalı bir bitki çayı içmesini ve bu esnada da ailecek sohbet edilmesinin hoş olacağını anlatabilirsiniz. Ve ardından bunun için kullanılacak bardakların karton olmasını ve herkes için özel bir şey tasarlamasını isteyebilirsiniz, yaşına göre boya yada iğne iplik yardımı ile yapabilir. erkek çocuk (3)

 

4) Evinizde ki birçok aksesuar sizin için kıymetlidir ve genelde çocuklarımız zarar vermesin diye uzak tutarız. İşte bundan yola çıkarak ondan sizin salonunuz için kendi hayalindeki bir şekilde ve renklerle, kâğıtlarla süslediği bir duvar aksesuarı yapmasını isteyebilirsiniz.erkek çocuk (4)

5) Genelde erkek çocuklarının hiçbir konuda anneye yardım etmemesinden şikâyetçiyizdir biz kadınlar, işte bunun sizin erkek çocuklarınız için de olmasını istemiyorsanız hafta sonları ev işlerinizi yaparken bunu oğlunuzla eğlenceli hale getirebilir ve onda da bu farkındalığı yaratabilirsiniz. Ondan kendisi için bir koli ile çamaşır makinesi yapmasını isteyebilirsiniz ve siz çamaşırlarınızı yıkarken o da bunu oyun şeklinde kendi çamaşırlarını ürettiği bu makine de yıkayabilir.

erkek çocuk (5)

 

6) Hafta sonlarının en can alıcı noktalarından biri de anne – baba ve çocuk bir arada bir şeyler paylaşmak. İşte burada devreye akşam etkinlikleri girer. Yemek yedikten sonra hep birlikte TV izlemek yerine ondan bir iki karakter yaratmasını isteyebilirsiniz ve bu kâğıttan bebeklerle sizin için minik bir parmak tiyatrosu gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirmenin yanı sıra hayal dünyasına da inmiş olursunuz.

erkek çocuk (7)

 

 

7) Doğum günü etkinlikleri de hafta sonlarının bir parçasıdır ve artık neredeyse tüm özel günler sadece tüketime yol açmakta. İşte hem buna engel olmak hem de sevdiklerimize sıradan değil özel hediyeler vermenin güzelliğini çocuğunuza anlatmak için ona arkadaşı için bir hediye yapmasını isteyebilirsiniz. Ondan bunu isterken arkadaşının çok sevdiği onu anlatacağı bir şey olmasını hatırlatabilirsiniz böylece çocuğunuzun gözlemci tarafını da görmüş olursunuz.

erkek çocuk (9)

 

8) Çocuklarımızın bazen istediği hatta doğuştan içinden gelen yetenekleri ve bunları mesleğe çevirme hayalleri vardır. İşte bunların ne olduğunu anlayabilmek ve onları doğru eğitim sistemine yönlendirmek için kendisinden büyünce olmak istediği mesleği şuan yapması gerekseydi ne gibi meteryaller kullanacağını sorup kendisinden bunu yine kartonlar ve renkli kâğıtlar, boyalar kullanarak yapmasını isteyin. erkek çocuk (10)

 

 

9) Okula yeni başlayan çocukların defterlerini kalıplar içinde almaktan vazgeçin. Bırakın o kendi defterinin kapağında nasıl resimler görmek istiyorsa onu çizsin. Bırakın kendi özgün fikirlerini daha şimdiden yansıtmayı öğrensin. O yüzden ona dışı renksiz, çizimsiz defterler alın ve hafta sonları onlara kapak tasarımı yapmasını isteyin.

erkek çocuk (11)

 

10) Ailenin bir bütün olduğunu öğretmek çok önemlidir aileler ve çocuklar için. Çünkü tüm bireyler topluma yansıttığı duyguların ilkini aile içinde alırlar. Sevgi, nefret, öfke, saygı her ne ise bu duygular… O yüzden hafta sonları çocuğunuza birkaç tane aile fotoğrafını verip bunları duvara asmak istediğinizi ancak çerçevesi olmadığını anlatın ve ondan kartonlardan, renkli kalemlerle bir şeyler çizerek çerçeveler çizmesini isteyin daha sonra da bunları birlikte salonda aile köşesi diye isimlendirdiğiniz bir yere asın. erkek çocuk (12)

 

Yazıyı Paylaş

3 Comments

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir