Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

İkinci şans kaç kere verilmeli?

Posted on 3 2.2K Görüntüleme

 

Özge Uzun ve Volkan Üst yeniden evleniyor.

 

Özge Uzun ve Volkan Üst yeniden evleniyor. Bu çift iki çocukları olmasına rağmen boşanmışlardı. Geçtiğimiz günlerde televizyon programında canlı yayında Volkan birden eski eşi Özge’ye evlenme teklif etti ve olanlar oldu, onca zaman sonra eski eşler yeniden evleneceklerini dile getirdiler. Şimdi tekrar evlenmek istemeleri eminim ben dahil herkesi hem şaşırttı hem sevindirdi.

Evet, onlara sevinmiştim ama kafamda milyon tane yeni soruya yer açmıştı. Şimdi bu ikinci şans mıydı? Özge’ye sormak isterdim kaçıncı ikinci şans diye… Eğer öyle ise o ekranda gördüğüm mutluluk o zaman 1.’si 2.’si 3.’sü diye bakmıyor öyle sadece aşka mı bakıyor? Aşk ne zaman gitmek istiyor o zaman gidiyor. Ne zaman geri gelmek istiyor ve geliyor mu?

Ya da biz ne zaman aşkı yoruyoruz, hor kullanıyoruz koşarak kaçıyor bizden ve o anki medeni durumumuz ne ise o durum iptal mi oluyor?

Peki, sevgili Özge;

Bir kadın olarak sormak istiyorum sana, bunları sormam önce kendim için sonra toplumda benim gibi saklı diğer tüm kadınlar için… Umarım bize ışık olursun cevaplarınla.

 • Tekrar nasıl evet denir?
 • Neye göre yeniden karar verdin?
 • Çocukların olmasa yine evet der miydin?
 • Ve son sorum ben de dahil çok aşık evlenip çok aşık boşanmak zorunda kalan kadınlar seni örnek almalı mı?
 • Volkan’ın diğer erkeklere söylemek istediği illaki bir şeyler vardır, ne derdi?

Siz iki âşık belki bu sorulara yanıt verirseniz bizim gibi yolun sonu iki çıkışlı olduğu için çıkmazda bekleyen çiftlere örnek olursunuz.

Belki ağaçları kökünden sökmeden sadece budamak gerektiğini görürüz. Belki yeni tohumlarla yeni bir bahçe ekmek gerektiğini anlarız.

Bu arada ikinci şansı ya da şansları vermiş ama sonu hüsranla bitmiş hikâyeleri de duymak isterim, yazın lütfen. Her hikâyenin bir öğüdü vardır mutlaka.

Mesela benim hikayemin iki sorunu vardı. Aşık olan kalbim yüzünden mantıklı düşünen aklımın istikrar gösterememesi.

Yazıyı Paylaş

3 Comments
 • Tomris
  8 Ocak, 2017

  İkinci bir şans vermiş ya da o raddeye gelmiş bir ilişki değilse de bizimki,severek ayrılma noktasına gidebilecek bir evlilik.Belki bir danışman ile görüşmek sizi boşuna yormamak gerek ama ilk kez yazma ihtiyacı hissettim ve karşıma siz çıktınız..Bilmiyorum ki işte içimden geldiği gibi yazıyorum.Acaba basitçe evlilik bir anlaşma ister istemez bir alışveriş değil midir..ve taraflardan biri gerekliliklerden bir ya da birkaçını yerine getirmiyorsa anlaşma ne kadar sağlıklı yürüyebilir?

 • Nuran Başyurt
  9 Ocak, 2017

  Merhaba

  İsminizin gizli kalması için yorumunuzu onaylamıyorum. Ama dilerseniz hikayenizi edit ederek ve rumuz kullanarak blogumda yayınlayabilirim.

  Ama benimle paylaştığınız için çok tşk ederim.

  Sevgiler
  Nuran

 • Faruk GEDİK
  22 Temmuz, 2019

  ŞANŞ İKİNCİ KEZ DEĞİL SONSUZ
  VERİLİRLEBİLİR. EVVELALLAH,MEVLANÂ HAZRETLERİ NE DER MALUMUNUZ, ALLAH YEKTİR, O NE DİLERSE SADECE “OL” DER ODA-O ŞEYDE OLUVERİR , ALLAH’IN GÜCÜNÜ BİZ ONUN/ DİLEDİĞİ KADARIYLA ANLAYABİLİR/KAVRAYABİLİRİZ ALLAH’A SONSUZ ŞÜKÜRLER/ HAMDÜSENALAR OLSUN İNŞAALLAH.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir