Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Evdeki huzur işte zenginlik budur!

Posted on 0 620 Görüntüleme

Bugünkü buluşmada saatlerce aynı konuda konuşuldu birkaç kadın arasında. Sanki biz kadınlar bir araya gelince hep aynı şeyi konuşuyormuşuz gibi.

Aslında doğru sadece iki kadın bile yan yana geldiğinde ilk konuşacağı 3 konu var.

1) kayınvalide (ikinci anne)
2) esler ve yapmadıkları şeyler
3) kendimiz için yapamadıklarımız

Bugün bu buluşmada bir ilişki lideri buldum kendime. Çok enteresandır ki kendim gibi iki kişi daha buldum. Benim gibi büyük lokma yemeyip bunun yerine büyük sözler söylemeyi tercih eden.

Çok güldük, sürekli aaaaaa sesleri duyuldu, yok artık dedirtecek hikâyeler dinledik. Ama ben ve liderim bir konuda hem fikirdi, her zaman sevgi kazanmıştır!

Bende bir an düşündüm aşkımı, onu dünyaya getiren annesini ve o an dedim ki ne olursa olsun bu aşkı yaşıyorsam eğer öncelikli olarak sevdiceğimin annesinin katkısı var, neden mi yakışıklı oğlunu dünyaya getirdiği ve bu kadar sevgiyle yetiştirdiği için.

Gerçekten şuan telefondaki kayıtlı olan ismini içimden gelen haliyle değiştiriyorum. Çünkü kendisini gerçekten içimden gelerek seviyorum, belki bunu istediği gibi yansıtamıyorum ama gerçek. Hatta kendisini tanıdığım günden beri hayata tutunuş şekli, çocuklarını sevme şekli çok hoşuma gidiyor. Güçlü bir kadın ve ben güçlü kadınları çok seviyorum.

Bugün öğrendiklerim;
*herkes kendi ilişkisini yaşadığına göre başına geleceklerde ona özel.
*sevgiyle başarmayı unutmamam gerektiğini
*yeni bir hayat kurmanın çok zor olduğunu ama asıl zor olanın onu sürdürmek olduğunu.
*yeni insanlar tanımanın her zaman aynı şeyleri yaşatmayacağını.

Bugün iki pınar arasındaydım sürekli ve dilek diledim.

1 Mayıs 2011 itibari ile deli gibi heyecanlandığım, hazırlandığım kutu gibi hayalim gerçekleşsin istedim. Şubat – Mart – Nisan aylarında tüm hazırlıklar tamamlanmış olacak Nisan’ın son haftası gerçekleşecek. Ve ben bugün Hülya ablanın dediği gibi yapıyorum ve inanıyorum Allah bana yardım edecek.

Yapacağım şey için sizlerinde dua etmesini rica ediyorum. Unutmayalım ki birimizin diğeri için dilek dilemesi çok etkileyici…

Hayat ne kısa ne de uzun. Yaşadığınız kadar bir ölçüye sahip. Ve ben hayatımın tüm cm’lerini sevdiğim adamla geçirmek istiyorum ve bunun için yapmam gereken tek şey kalbimle hareket etmek, çünkü anladım ki ben o zaman güzel insan oluyorum ve dünya üzerinde ahenkle dans ediyorum ve tüm insanlık bu dans karşısında etkileniyor.

Günün sözü!
Evdeki huzur iste zenginlik budur!

Huzur dolu yuvalarda yasamanız dileğiyle…

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir