Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

İçinizdeki tacizciyi öldürmenin 10 yolu

Posted on 0 566 Görüntüleme

Tacizci doğulmaz, olunur! Bu nedenle lütfen etrafınızda ki tacizlere son vermek için gösterdiğiniz gayreti içinizdeki tacizi yok etmek için de gösterin.

 

  1. Sürekli olarak seks düşünmekten vazgeçerseniz, dürtülerinizle hareket etmezsiniz.
  2. Sosyal medyada gezinirken biraz duyarlı olabilmenizi sağlayacak sayfalara üye olmayı deneyiniz.
  3. Kadınlarla ilgili yapılan tüm taciz, tecavüz ve şiddet haberlerini okuduğunuzda lütfen gözlerinizi kapatın ve bunun aynısını annenize, kardeşinize, eşinize ya da kızınıza yapıldığını gözünüzde canlandırın ve hissedin.
  4. Dikkat çekici kıyafetler giyen ya da sizden yaş olarak oldukça küçük kişilerden farkında olmadan, istemeden etkileniyorsanız hemen bir psikologa başvurun ve durumun altında yatanı öğrenip, gerekli olan tedaviyi uzman eşliğinde gerçekleştirin.
  5. Maneviyatınızı güçlendirmek için, insanların yaşamları ve değerleri üzerine kişisel gelişim kitapları okumayı deneyin.
  6. İlgilendiğiniz bir konuda süreklilik getiren antrenmanlar yapın. Spor, bir enstrüman çalmak, dans etmek gibi.
  7. Gerçek bir ilişkiniz olması için elinizden gelen özveriyi gösterin, ruhunuzu besleyen bir ilişkiniz olsun. Çünkü öyle bir durumda sürekli taciz etme fikri oluşmaz, ruhunuzun mutluluğu tüm iyi hormonlarınıza yansıyacağından bu sapkın yönünüz yok olacaktır.
  8. Sizi tahrik ve bu duruma teşvik eden her şeyi hayatınızdan sabır göstererek çıkarın.
  9. Yalnız kalmak yerine sürekli sosyalleşebileceğiniz, insanlarla toplu olarak bir şeyleri yapacağınız aktiviteler üretin.
  10. Son olarak eğer geçmişte sözsel ya da fiziksel bir tacize maruz kaldıysanız bunu kabullenin ve kendinize itiraf edin.

 

Hazırlayan: Nuran Başyurt

 

 

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir