Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Anne olmadan anladım!

Posted on 0 970 Görüntüleme

Bu anneler günü benim için farklı oldu. Yaklaşık 10 yıldır her anneler gününde babasının da ölüm yıldönümü kutlayan bir çocuk olarak genelde babama mektuplar yazdım, ona olan özlemi hasreti dile getirdim durdum Çünkü nasılsa annem hayattaydı ve onu 364 gün sevmiştim zaten düşüncesiyle. Oysa öyle değilmiş. Gerçekten “anne olunca anlarsın” sözünün bir anlamı varmış, anne olunca anlamak için doğurmak değilmiş mesele anne olacak kadar büyümekmiş, anne olacak kadar kendi annene hasret kalmakmış.

Ben çocukluğunda bile aylarca annesinden ayrı kalan babaannesi ile gezen bir çocuktum ve bu gezmelerde annemi değil babamı özlerdim. 31 yaşıma kadar bu hep böyle oldu. Ama ne zaman ki evlendim eloğlunun sarayında sultan oldum,kendi annemin evinde kül kedisi olmaya hasret duymaya başladım.

Ben annesini daha anne olmadan ama anne olmaya aday olduğumu kabul ettiğim an anladım. Annemin kıymetini, annemin bizim için çektiklerini, annemin aslında anne olduktan sonra yaşadığı hayatın sadece annelik olduğunu, saçını süpürge etme deyimini fazlası ile yerine getirdiğini, yemeyip yedirdiğini, giymeyip giydirdiğini çok net anladım.Kız kardeşim henüz evlenmedi ama evlenmek üzere, evlendiğimden bu yana bana “abla sen aynı anneme benziyorsun” artık diyor ilk fırsatta.Ben de ona bakıp sadece gülümsüyorum. Ama evet ben de inandım, bütün kadınlar 30 yaş itibari ile annesine benzer ve gerçekten hepimiz anne olunca anlayacağız.

Bu anneler gününü sadece anneme ayırmak istedim. Canım annem anneler günün kutlu olsun. Senin anneliğine laf eden dilim karıncalansın 🙂

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir