Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Diriliş Ertuğrul 59. bölümünde neler oluyor?

Posted on 0 2.4K Görüntüleme

Diriliş Ertuğrul 59. bölümde olanların özeti:

 

TRT1’de ki tarihi dizi Diriliş Ertuğrul bu yeni bölümüyle izleyiciyi yine ekrana kitleyecek. Bu bölümde Noyan büyük bir planla Gökçe’yi ele geçirince ortalık iyice karıştı. Ertuğrul, Tuğtekin ve Sungur Tekin, Noyan’ın mağarasına baskı yaparlar ama onu orada bulamazlar.

Noyan’ın büyük planını merak edenlere…

Mağaraya Gökçe’nin elbisesiyle bir mesaj bıraktı. Boğaç’ın dediklerine uyan Gökçe mezarlık civarına doğru gitti. Tam o sırada Gökçe, Noyan tarafından ele geçirildi. Noyan yaptığı büyük planla herkese rağmen Gökçe’yi kaçırmayı başardı. Tuğtekin obaya döndü ve gelir gelmez duyduğu ilk şey Gökçe’nin kaçırılma haberi oldu. Bu bölümde Ertuğrul Gökçe’nin kaçırılması olayında obadan birinin parmağı olduğunu tahmin etti. Bunu oba halkıyla paylaşınca herkes büyük bir şok geçirdi. Bu hainin Boğaç olduğu ortaya çıktı ve ortalık karıştı.Bu heyecanlı bölüm için şimdiden iyi seyirler…

Fragmanı izlemek için bu linke tıklayın!

 

Bu hafta Diriliş Ertuğrul dizisinde neler oluyor?

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş “Ertuğrul” dizisine dair merak ettiğiniz her şey…  Her bölümünde izleyicisini daha da heyecanlandırıyor,  bir sonraki haftayı zor bekliyor hale getiriyor. Bölümde Ertuğrul Gümüştekin’i infaz etti ve infaz sahnesi o haftanın en çok konuşulan sahnesi oldu. İşte sahneden kareler…

infaz 1 infaz 2

Diriliş: Ertuğrul dizisinin başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç,  Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Kaan Taşaner ve Didem Balçın’ ın paylaştı.

Dizinin konusu: Osmanlı İmparatorluğunun daha henüz bir Beylik bile olmadan önceki dönemini anlatıyor. Dizilinin sloganı; “Sonsuza kadar adalet, sonsuza kadar Hürriyet”…

infaz 3

Dizinin can alıcı noktalarından biri de Ertuğrul Bey ile Halime Hatun’un destansı aşkı olacak. Ertuğrul Gazi dizi boyunca Bizans İmparatorluğunun  güçlü komutanlarından Titus ve Mason lideri Üstadı Azamı ile savaşacaktır.

infaz 4

Ertuğrul Gazi savaş ustalığını babası Süleyman Şah‘ tan almış. Yürekliliğini ise annesi Hayme Anadan almıştır. Türkleri tek çatı altında toplamayı hedef edinmiştir.  Bu yoldaki en büyük destekçileri ise Turgut Alp (Cengiz Coşkun), Doğan Bey (Cavit Çetin Güner) ve Bamsı Beyrek (Nurettin Sönmez)’dir.

infaz 5

infaz 8

infaz 9

Engin Altan Düzyatan kimdir?

Engin Altan Düzyatan 1979 yılında İzmir’de doğdu, mevsim çok sıcaktı. Liseye kadar İzmir’de okudu. Daha sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde de tiyatro bölümü okudu. Mezun olduktan hemen sonra İstanbul’a yerleşti ve o gün bugündür burada yaşıyor. 1,85 cm boylarında, gayet fit. İlk olarak 2001 yılında dizilerde rol almaya başladı ve o gün bugündür ekranlarda bizimle. 2007 yılında ki “Sevgili Dünürüm” dizisi ile ünlendi. Çünkü oyuncu kadrosu çok profesyoneldi.  2009 yılında da rahmetli Meral Okay’ın senaristliğini yaptığı “Bir Bulut Olsam” dizisi ile kendini hem sektöre hem de izleyiciye iyice ispatladı.

9_d

2014 yılında Neslişah Alkoçlar ile evlendi. Bir süre sonra haklarında ayrılık haberleri çıktı ama şimdilerde çok mutlular. Bir de Şubat ayında bir erkek çocukları dünyaya geldi, bebeklerine “Emir Aras” ismini verdiler. Emir Aras tıpkı babasına benziyor.

Engin Altan Düzyatan bir dönemde “Canlı 1 Milyon Para” isimli heyecan dolu yarışmanın sunuculuğunu yapmıştı. Magazin dünyasında ise kendisinin de cimri olduğu söylentileri ortaya atılmıştı.

ös

Üstelik son dizisi “Diriliş: Ertuğrul” başlamadan önce “İbn Arabî ve İmam Gazali” okumuş. Ayrıca yaklaşık 10 yıldır da ney çalıyormuş.

Engin Altan Düzyatan bir röportajında her oyuncunun oynadığı rollerle ilgili hayatlarında bir dönüm noktası olduğunu söylemiş ve kendisi için de “Diriliş Ertuğrul” dizisindeki rolünün öyle olduğunu ifade etmişti.

engin-altan-duzyatan-en-buyuk-hayalini-7918694_x_4425_o

Engin Altan Düzyatan’ın en büyük hayali yağmur ormanlarında safariye çıkmaktı ve işte bu hayalini gerçekleştirdi.

Birçok dizide oynadı bunlardan aklımızda en çok yer edinenleri:

 • Sevgili Dünürüm
 • Hürrem Sultan
 • Belalı Baldız
 • Acı Hayat
 • En son babalar duyar
 • Sıla
 • Bir Bulut Olsam
 • Diriliş Ertuğrul

Oynadığı filmlerden bazıları:

 • Bu işte bir yalnızlık var
 • Romantik Komedi
 • Anadolu Kartalları
 • Bir Avuç Deniz
 • New York’ta Beş Minare
 • Cennet
 • Beyza’nın Kadınları
 • Diriliş Ertuğrul

Engin Altan Düzyatan ve Neslişah Alkoçlar çiftinin düğününden en özel kareleri gördünüz mü?

engin-altan-duzyatan-neslisah-alkoclar

engin-altan-duzyatan-neslisah-alkoclar-dugun-evlendi-evlilik-instagram-ilk-kare-cift

Neslişah Alkoçlar kimdir?

Neslişah Alkoçlar 1988 İzmir doğumlu. Selim Soydan ve Hülya Koçyiğit’in torunu. Annesi eski oyuncu Gülşah Alkoçlar. Bir kızkardeşi var, Aslışah adında. Eğitim hayatına Bursa’da başladı ve İstanbul’da devam etti ve İngiltere’de de Üniversiteyi okudu. Üniversite döneminde her yaz Doğan Medya Gurubuna ait Reklam Satış ve Pazarlama şirketi olan Birmaş’ta staj yaptı. Neslişah Alkoçlar 2 yaşında kayak yapmaya başlamıştır. İlerleyen yıllarda Kayak ve Snowboard dallarında Türkiye’yi temsil eden ilk kadın sporcu olmuştur. 2011 yılında CNN Türk’te  spor haberlerini sundu. Kendisine ait RAYA adında organik gıda firması bulunmakta. 2009 yılında iş adamı Batu Aksoy ile evlendi ve bu evliliği 1 yıl sürdü 2010 yılında boşandı. Daha sonra 2014 yılında ikinci evliliğini oyuncu Engin Altan Düzyatan ile yaptı. 09 Ocak 2016’da bir erkek evlat dünyaya getirdi.

 

Neslişah Alkoçlar’ın hamile halleri…

37851

DÜZYATANKOKANSIÇANEDEN

ness

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir