Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK!

Posted on 0 745 Görüntüleme

ALLAH

Uğur Koşar’ı henüz yakından tanıma şansım olmadı ama en kısa zamanda olacak, kendisinin okuduğum ilk kitabı ve ikincisini de aldım, işte bu ilk kitabından birkaç paylaşımım…

Önce adını duydum, sonra kendisini gördüm, ismine ve kapağına baktım hem de bir değil birkaç defa… İsmi beni önce itti, kapağındaki hiçbir detayda ilgimi çekmedi. Taki bir arkadaşımla sohbet ediyorduk hayata dair, yaşamımıza, isyanlarımıza dair… Ve bana sana bir kitap öneririm “benim bütün hayatımı değiştirmeme sebep oldu” dedi.

Ve karşımda o defalarca duyduğum, gördüğüm ama bir türlü farkında olmadığım “Allah de ötesini bırak” ismini duydum. O an bişey oldu, yarım saat sonra kendimi Taksim D&R mağazasında buldum. Hemen satın aldım, kitabı 3 gün içinde okudum ve bitirdim, doyamadım, kitap okurken şöyle bir alışkanlığım var, bazı satırları çizerim, bazı paragrafları boyarım, bazı sayfalarada da bazen kitaptan bir şey bana geçmişten bir olayı hatırlatır ya da yapmam-yapmamam gereken biğr şeyi onu not ederim. İşte ikinci kez döndüm tüm bu işaretli alanlarımı ve notlarımı yeniden okudum.

Kitaptaki hikâyeler, dualar, gerçekten tek bir şey yapıyordu! Ne öğüt veriyor, ne korkutuyor ne de kızıyordu sadece ve sadece içinizde olan “Allah – tanrı- inanç” ne diyorsanız ona, nasıl sıfatlandırıyorsanız onu hatırlamanızı sağlıyordu.

İşte bu kitaptan beni en çok etkileyen bir iki hikâye, birkaç not, kısacası kitaptan bana geçen, ruhuma akan tüm satırları paylaşmak istedim.

Adamın biri bir gün evine doğru giderken yolda dilenen bir kız çocuğu görür. Kıza hem çok acır hem de kendi kendine Allaha kızar. Ama çok uzun bakmadan yoluna devam eder, mutlu ailesine, bol yemekli masasına oturur ve yemek yerken bir anda tekrar Allaha kızar… Derki;”Allah’ım nasıl buna izin veriyorsun, neden bir şey yapmıyorsun?” ve bir ses kendisine cevap verir. “Yaptım, seni yarattım!”…

Bu hikâyeden iki şey aldım kendime, birincisi bu cümleyi toplum olarak çocuğumuz kuruyoruz, neden bir şey yapmıyorsun vs vs vs… Ve ikincisi ise en önemlisi, bizi yaradan bizi sadece yaşamak için değil aynı zamanda elimizdekilerle diğerlerine de yardımcı olmamız için yarattı.

İşte bu ve bunun gibi daha bir sürü hikaye ile size sadece içinizdeki Allah sevgisini ve güvenini hatırlatıyor.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir