Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Cildiniz kışa hazır mı?

Posted on 0 860 Görüntüleme

Soğuk havanın yıpratıcı etkilerinden en çok etkilenen cildimiz, kış aylarında çok daha özenli bir bakım ister. Özellikle değişen hava koşulları, kaloriferlerin etkisi ve sert ve rüzgarlı havalar cildimizi oldukça zorlayarak yıpranmasına, yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlıyor. Bu durumu engellemek soğuk havalarla birlikte cildin kaybettiği nem oranını tekrar kazandırmak ise bizim elimizde.

 

İşte birkaç küçük öneri…

Soğuk havalar kan dolaşımını yavaşlatarak cildin gereksinim duyduğu antioksidanları ve besleyici maddelerin alınmasını zorlaştırır. Cildimiz hassaslaşır, kurur. İşte bu yüzden kaybolan nemi geri kazanmanız lazım. Bunun için sabah ve akşam olmak üzere nem oranı yüksek bir günlük bakım kremi kullanmalısınız. Duştan sonra da mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Kullandığınız ürünlerde paraben olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

Kuruyan cildinizin her zamankinden daha temiz olmaya, makyaj ve dış etkenlerden arınmaya ihtiyacı artar. Bu nedenle ne olursa olsun günlük makyajınızı mutlaka temizlemeli, cilt temizliğinizi aksatmamalısınız.

Sağlıklı bir cildin anahtarı tüm ölü hücrelerden temizlenmiş olmasıdır. Kış ayları ise cildin ölü hücrelerden arınması ve temizlenmesi için en uygun zamandır. Bu yüzden peeling yapmanızı öneririm. Peeling sonrası cildiniz yenilenir, kan akışını hızlandırarak hücre yenilenmesini harekete geçirebilirsiniz.

Sadece cilt ürünleri kullanarak, günlük temizlik ve bakım yaparak cildinizi koruyamazsınız, en önemli etken olan suyu asla ihmal etmemeli hatta suyun gücüne inanmalısınız.

 

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir