Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Türk’leri anlayamayan tatlı yabancılar

Posted on 0 671 Görüntüleme

Son 2 yıldır hızla gelişiyor ırkçı olma durumum.  Tıpkı bir bebeğin büyümesi gibi gün be gün büyüyor içimde.

 

Üstelik öyle sıradan bir ırkçı olma durumu yok baya baya nefret tutamları katılmış içine. Araplar, Suriyeliler, Amerikalılar derken bir sınırı yok işte…

 

Eskiden ayrımcılık düşmanıydım din, dil, ırk ve cinsiyet gibi şeyleri asla gözetmezdim. Ama Ülkemde olanlar ve her gün sayısız ölenlerden sonra ırkçı oldum. Evlendikten sonra da ne yazık ki ayrımcı oldum. Geçer mi bu durum bilmem umarım tedavisi olabilen küçük bir hastalık gibidir gerçi daha çok öldürmeyen kronik rahatsızlık gibi geliyor bana.

 

Tüm bunların yanı sıra başka bir şey daha var ama o da benim için “yaaa onlar yabancı ama çok tatlı” dediğim bir gurup insan. Kim mi bunlar. Oturduğum mahallede yasayan her gün otobüse binmeden ona yaklaşan tüm köpeklere sevgi veren bir İtalyan. Tatilde tanıdığım ve hala görüştüğüm tatlış Ermeni kadın gurubu ( yaş aralığı 53 – 75 ). Geçmişte sadece yaptığı tek bir hareketle hayatıma giren Yahudi bir kadın, benim için çok özel bir kadın. Uzun yıllar birlikte büyüdüğüm birçok şeyi ondan öğrendiğim Bulgaristanlı güçlü başka bir kadın. Bir arkadaşımın bebeklerine bakıcılık yapan harika anne abla karışımı Gürcistanlı ablam. Evimin her yerini elleri ile tamir eden Türkmenistanlı ustalar. İşte daha bunun gibi say say bitiremediğim yabancılarım var benim hiç bir ayrım hissetmediğim.

 

Hal böyle olunca benimde kafam karışıyor şimdi ben “ayrımcı mıyım? Değil miyim?”

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir