Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Ülkenin en eğlenceli aşkı da bitti!

Posted on 0 2.1K Görüntüleme

Safiye Soyman ve Faik Öztürk’ün ilişkileri yıllardır eskimedi. Ünlü çift gittikleri her ortamda bazen komiklikleri, bazen atışmaları bazen de eskimeyen aşkları ile konuşuldular.

Bugünler de ise Safiye Soyman’ın “ayrıldık” sözü üzerine bu büyük aşkın bitişi beni üzdü. Çünkü ünlü çiftler arasında gördüğümüz hem en anormal hem de en doğal bir onlar vardı. İnşallah en kısa zamanda barışırlar ve aşklarına kaldıkları yerden aynı eğlence ile devam ederler. Onların aşkı umuttu hepimize neticede…

İşte Safiye Soyman ve Faik Öztürk çiftinin komik halleri…

04eca3db2b876c052e082cc4d3de7546

 

Safiye Soyman kimdir?

Safiye Soyman 1961 yılında Bolu’da doğdu. Balık burcu. 1974 yılında görücü usulüyle bir evlilik gerçekleştirdi ve bu evlilik 1985 yılında sona erdi. Safiye Soyman bu evliliği boyunca ortaokul ve liseyi dışarıdan okuyarak bitirmiştir. Liseyi de bitirdikten sonra müzik eğitimleri aldı ve 1996 yılında Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan’dan ilk teklifini aldı, böylece de müzik hayatı başladı. Daha sonra 1999 yılında Faik Öztürk ile ilişkisi başladı ve 2016 yılı Kasım ayına kadar sürdü. 27 yıldır birlikteydiler. Safiye Soyman’ın ilk evliliğinden bir kız bir de erkek çocuğu var.

07

Faik Öztürk kimdir?

Faik Öztürk 1962 yılında Elazığ’da doğdu. Kendisi iş adamı. Yalnız Safiye Soyman ile tanıştıktan sonra ısrar üzerine bir kere televizyona çıktı ve o günden bu yana ekranların sevilen yüzü ve çifti oldular. Liseyi okurken yarıda bıraktı ve bir fabrikada yerleri silerek işe başladı. Daha sonra el yazısının güzel olması nedeniyle muhasebeye alındı. Ve bu fabrikadan 1982 yılında ayrılırken genel müdürdü. Şimdi çeşitli restoranları var.

08

 

Faik Öztürk ve Safiye Soyman’ın komik anıları…

“Safiye ile yolda arabayla giderken, Safiye birden acıktı ve “Şurada bir balık lokantası gördüm. Dön de oraya gidip bir şeyler yiyelim” dedi. Ben tabi arabayı çevirdim ve Safiye Hanım’ın gördüğü yerin kapısına yanaştım. Tam inip yukarı çıkarken kapıda bir görevli “Burası lokanta değil Liberal Demokrat Parti binası” dedi. Meğer Safiye Partinin amblemindeki balık resmini görünce, mekânı balık lokantası zannetmiş.”

 

9aae773c35a0c2a76267da2923306000

“Safiye Hanım ile bir konser için şehir dışına çıktık. Bizi şehrin valisi karşıladı ve üç gün boyunca da bizimle birlikte olup şehri gezdirdi. Son gün konser öncesi Safiye Hanım prova yaparken vali de kendisini izliyordu. Safiye, bir ara valinin yanına gidip sordu: “Siz saz heyetine yeni mi katıldınız? Tanıyamadım da…” Neden tanıyamadın Safiye üç gündür yanımızdaki valiyi? Safiye cevap verdi: Ama ben adamın suratına hiç bakmadım ki…”

149249

“Safiye Hanım ile tatil dönüşü yolda bir kendin pişir kendin ye lokantasında tam iki kilo et yedik. Yemeğin sonunda Safiye Hanım garsondan çay istedi. Çay geldi ama Safiye çayı bir türlü içmiyor. Ben tabi duruma şaşırdım, neden çayı içmediğini sordum. Meğer Safiye Hanım, garsondan çayın yanına kepekli bisküvi getirmesini istemiş. “İki kilo etin üzerine bir de kepekli bisküvi istemiş. Neymiş efendim, çayı sade içemezmiş…”

201512141103_5

“Safiye Hanım ile yine bir tatil dönüşü arabayı mola yerine çektim kahvaltı edecektik. Safiye Hanım, ekmeğin üstüne kaymağı sürdü, sonra da balı döşendi. Ama yine çayını içmiyor. Bende neden içmediğini sordum. Safiye, “Sakarin bekliyorum” dedi. “Ekmeğin üzerine kaymağı sürmüşsün. Üzerine de balı dökmüşsün. Sakarini ne bekliyorsun…”

faik-ozturk

“Safiye Hanım ile, tatil için Amerika’ya gittik. İkimizde de yabancı dil olmadığı için, kahvaltıya indiğimizde ben, Safiye’den “Anlat şu garsona da bize kahvaltılık bir şeyler getirsin” dedim. Safiye Hanım da gelen garsona “zzzzzz” diye vızıldanmaya başladı, “önce ne olduğunu anlamadım”, “Sonra fark ettim ki meğer arı taklidi yapıyormuş. Garson da bundan durumu anlayıp bize bal getirecekmiş…”

fft99_mf7603955

“Ben ilk defa uçağa bindiğimde bir arkadaşım “Hostese biraz para ver. Hem seni iyi yere oturtur hem de ilgilenir” diye tavsiyede bulundu. Ben de hostese cebinden çıkartıp bir beş milyon uzattım. “Ne bileyim ben para falan verilmeyeceğini”. Hostes parayı Benim kafama fırlatmakla kalmadı, inadına bir de ağlayan bebeklerin oturduğu koltuğun önüne oturttu.”

s-092bb6df3e1471fe4d3848268ca5c90b4055c042

safiye-soyman-faik-ozturk-30-agustos-zafer-bayrami-2012

safiye-faik-hindi

safiye-soyman-faik-ozturk-eski-fotograflari

safiye-soyman-ve-faik-1

 

safiye-soyman-ve-faik-ozturk-1

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir