Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Dinamik dolgu nedir? Kimler yaptırabilir?

Posted on 0 1.2K Görüntüleme

Doğal ve Özgür Mimikler

Genç görünmek uğruna yüzündeki ifadesini kaybetmek istemeyenler için geliştirilen yeni nesil Dinamik Dolgu, yapısı, uygulama özellikleri ve uygulanma sonrası sonuçlarıyla dikkat çekiyor. Son zamanlarda dünyada yüz mimiklerini, gülümsemesini, duygularını yansıtan, kendine has yüz ifadesini kaybetmek istemeyenlerin en çok tercih ettiği bu dolgu türü ile ilgili Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Gökhan Haytoğlu anlattı..

 

Günümüzde gelişen sosyokültürel yapı ile birlikte, kadınlar ve erkekler görünümlerine dikkat ediyorlar. Gülümseme ve diğer yüz ifadeleri duyguları ve karakteri yansıtır. Özellikle cildin duyarlı elastikiyeti sayesinde yüz sürekli hareket halindedir. Kişisel cazibenizi yaratan ve sizi benzersiz kılan bu ince farklar maalesef zaman geçtikçe derin izler bırakır.

Teoxane-montage-cmjn

Dinamik Dolgu nedir?

Dinamik Dolgu, herhangi bir yüz hareketi yapılmadan dahi görülebilen statik kırışıklıklar yanı sıra, mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan dinamik kırışıklıkların giderimi de hedeflenerek geliştirilmiş patentli hyaluronik asit dolgu. Dinamik Dolgu, doğal mimik hareketlerinizin özgürlüğünü korurken olabilecek en iyi görünümü kazanmanızı sağlar. Özel üretim tekniği sayesinde yüz hareketlerine bağlı germe veya sıkıştırma esnasında ortama uyum sağlıyor, performansını koruyor.

Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak yaratılmış, içeriği itibari ile de normal dolgulardan birçok konuda farklı bir seri.

 

Dinamik dolgunun özellikleri

Boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun. İşlemin tamamı mimik çizgilerinin durumuna göre 10 ila 20 dakika arası süren, kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre kalıcılık süresi 12 – 18 ay olan bu dolgunun tekrar uygulamaları kalıcılık süresini artırmaya yardımcı oluyor.

TEOSYAL RHA 1_2_3_4

Dinamik dolgu kimler için uygundur?

Mimik çizgilerinin oluşumunun ve derinleşmesinin engellenmek istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne özen gösteren herkes için uygundur. Dolgu, boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız çevresi, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun.

Yüzeysel, orta, derin ve hacimlendirici olarak cildin bölgesine ve kırışıklık durumuna göre dört farklı konsantrasyonu olan bu dolgu, patentli üretim tekniği sayesinde yüz hareketlerine bağlı olarak oluşan germe veya sıkılaştırma esnasında ortama uyum sağlıyor ve performansını koruyor. Bu da doğal görünümü kaybetmeden mimik çizgilerinin düzeltilmesi konusunda kolaylık sağlıyor.

 

Uzmanın uyarısı:

Günümüzde bu alanda yüzlerce ürün piyasaya sürülüyor. Hastaların bu konularda tecrübeleri ve bilgileri az olduğundan, güvendikleri hekimleri dikkate alıp onların tavsiyelerine göre hareket etmelerini ve mutlaka uygulanan ürünlere dikkat etmelerini önerdi. Hekimler de iyi sonuç alacakları, güvenilirliği ispatlanmış ürünlerle mutlu sonuçlara ulaşacaklardır dedi.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir