Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

LE PETIT MARSEILLAIS “Sevgi Dolu Bir Hikaye” :

Posted on 0 794 Görüntüleme

FullSizeRenderFransız La Provençal gazetesinin tasarımcı editörü Bernard Lengelle, güzel bir günde, Marsilya ziyaretinde, limana indiğinde 300 yıllık geleneksel Marsilya sabununu satan tezgahların önündeki kalabalıkları fark etti. Pazardakiler bu farklı kokulardaki ve renklerdeki kalıp sabunların tezgahlarında büyülenmiş bir şekilde vakit geçiriyorlardı. Bernard’ın aklında aniden bir fikir belirdi : Sabun satmanın farklı bir yolu; görerek değil, koklatarak satmak.

Geleneksel Marsilya Sabunu üretim yöntemine bağlı kalarak, saf zeytinyağı içeren bir sabun üretti ve daha kolay kullanılabilmesi için küçük küplere kesti. Banyoyu daha da zevkli bir hale getirebilmek için sabununu doğal maddelerle renklendirdi. Geleneklerine bağlı olan bu sabununa “Le Petit Marseillais” (Küçük Marsilyalı) adını verdi. Aslında bu marka ismi devamlılık ve geleneklere saygının bir göstergesiydi.

Bernard Lengelle ayrıca markanın değerlerini ve kimliğini de belirledi. Bu doğal sabunun, tüm ambalajlarının ve şişelerinin mütevazi ve sade olmasına karar verdi. Markasındaki “Marseillais” ismi, Marsilya sabununa bir gönderme olduğu gibi aslında Provence bölgesinin topraklarının kokularını ve renklerini de hatırlatacaktı. Markadaki küçük anlamına gelen “Le Petit” kelimesi ise, saflık, doğallık, mış gibi görünmek değil gerçekten öyle olmak gibi, bir çocuğun taşıdığı tüm değerleri markasına yansıtması içindi.FullSizeRender (4)

Bernard Lengelle, sabunun alışılmadık logosu için Marsilya Limanında oturan ve geleceğe doğru bakan bir küçük denizci yarattı: Markanın kimliği ve değerleri gibi; kalbi Akdeniz’de olan sade, doğal, içten ve otantik bir çocuk.

Böylece 19 Haziran 1984 yılında Le Petit Marseillais doğdu.

LE PETIT MARSEILLAIS BİR ÇEVRECİ: FRANSA’NIN EN YEŞİL MARKASI

Le Petit Maseillais doğduğu günden beri markanın “Çevre İçin Hep Daha Fazlası” anlayışı kapsamında, formülasyon, ambalaj ve toplumsal alanlarda 3 koldan doğaya saygı politikası yürütüyor.

Yıllardır üst üste Fransa’nın en yeşil markası seçilen Le Petit Marseillais, tüm içeriklerini geleneksel yöntemlerle topluyor ve kendi kaynaklarına zarar vermiyor. Bu anlayış ile sıkı bir politika olarak çevreyi koruyan “yeni nesil formüller” üretiyor. Fakat bu yeni nesil formüller, ürünlerin zevk veren tarafını ve etkinliğini asla azaltmıyor.FullSizeRender

Araştırma ve Geliştirme ekibinin uzun ve zahmetli çalışmaları sonrasında ortaya çıkan yeni nesil formüller, ürünlerin doğaya en az etki etmesini sağlamak için tasarlanıyor.

Böylece, tartışmalı içerikler, üretim açısından enerji sarfiyatına neden olan içerikler veya iz bırakan içerikler ürünlerde ya en az oranda ya da hiç bulunmuyor.

 

*Le Petit Marseillais, içeriklerini ve aromalarını gerçek meyve ve çiçek özlerinden ve organik bileşenlerden alıyor.

 

*Le Petit Marseillais Kremli Duş Jelleri; paraben veya renklendirici boya içermiyor.

 

*Büyüleyici kokuları bile, bitkilerin kendisinin kokusundan geliyor.

IMG_1257

 

*Lavanta, badem, şeftali, bal, süt, portakal çiçeği, gelincik gibi pek çok doğal bileşeni tam mevsiminde, geleneksel yöntemlerle elle toplanıyor.

Doğaya saygıyı formülasyon dışında paketlemede de sürdüren Le Petit Marseillais’nin ambalajlarının hepsi geri dönüşüme uygunken, ambalajları da daha az plastik ve aynı zamanda geri dönüştürülmüş malzemeden üretiliyor.

Toplum hizmeti ve doğaya saygı adına Le Petit Marseillais, kar amacı gütmeyene kurumlarla işbirliği yapıyor. IMG_1258

Terracycle ile yıl boyu devam ettirdiği sosyal sorumluluk projesi ile geri dönüşümlü malzemeden üretilmiş ambalajlarını ihtiyaçlarına göre yeniden üretilen malzemelere dönüştürerek ücretsiz olarak dağıtıyor.
Yine aynı amaçla, “Green Palm Sustainability” projesi kapsamında palmiye ağacı yağının üretiminde sürdürülebilir tarıma destek oluyor.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir