Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Balık, Deniz, Yosun

Posted on 0 949 Görüntüleme

Bu yazıyı okurken SUYA HAPSETTİM / Deniz Seki şarkısını dinlemelisiniz…

Herkese günaydın. Her şeye günaydın. Gün öyle bir aydınki benim için, hayat o kadar bahar kokmaya başladı ki benim için…

Ben balık, bir yosun var bir de deniz.

Ben küçüğüm kaçan balık gibi büyük değilim ama hızlıyım. Yosun hem uzak durduğum hem de durmadan kıyıya gittiğim yeşil etrafımı saran, rengini sevdiğim ama elime dokunduğunda ürperdiğim… Deniz o içinde hem güven bulduğum hem de dalgasından korktuğum, yeşiline bayıldığım, değişen mavisine şaşırdığım, köpük köpük beyazlanmasına bağlanabilirim o kadar temiz duruyor ancak alabora olmasından korkup kaçabilirim.

İşte ben tamamen bir balığım akvaryuma koyarsanız renklerimi daha yakından görürsünüz ancak hareketliliğimi fark etmeniz ve gözlerimin canlılığı gün geçtikçe solar.

Yosun; Latince de ALGA olarak geçen ve deniz otu olarak anılır. Yalnız diğer bitkilerle bir akrabalık bağı yoktur işte ben bu yüzden sevebilirim yosunu sadece diğer bitkilerle bir bağı olmadığı kendine özgü olduğu için…

Tuz sevmem hem de hiç ama deniz dediğin tuzlu olur, ben her sabah aynı kıyıya vurup yosun tarafından sarmalanacaksam eğer, tuzlu bir denizde yaşarım, tuza alışırım. Oltaların ucundaki yemlere küçük balık olmanın verdiği alıklıkla hızlı hızlı giderken yosun tarafından engelleneceksem ve korunacaksam eğer ben denizde ki tüm tuzların beni kurutmasına izin veririm.

Çoğu şey konuşmaya bile değmeyecek kadar değersizdir. Ama bazı şeylerde mıhlanacak şekilde yazılmaya değecek kadar kıymetlidir.

Mutlaka dinleyin!
Bülent Ortaçgil / Denize Doğru
Kaçıyorum denize doğru aslında bu kaçış değil, koşuyorum sevgiye doğru…

Bugünkü dileğim;
Gözlerim ışıldasın her sabah, sesim mutlu çıksın ve her sabah aynı gülümsemeyle uyanayım, yosun sarsın her yanımı, korusun beni kötülüklerden, köpük köpük denizin taaa ortasında yaşayayım hayatı…

Denizler yosunları barındırması, yosunlar balıkları sarmalaması dileğiyle…

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir