Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

“Optimed Doğum Okulu” ile doğuma hazırlanmaya ne dersin?

Posted on 0 917 Görüntüleme

Doğuma hazırlanma sürecini henüz kendim için yaşamadım ama inanın yıllar içerisinde birçok yerde doğuma hazırlık eğitimine meraktan katıldım. Bir kere hayatınızın her anının daha rahat, huzurlu ve kolay olmasını istiyorsanız o anı eğlenceli kılmalısınız bence. İşte tam olarak böyle düşünen ve yaşayan biri olarak ben de,  Optimed Doğum Okulunda öyle çiftler (anne-baba adayları) gördüm ki eğitimin ilk haftası çekinerek gelenler sanki onlar değilmiş, bir sonraki haftalarda koşarak gelmeye başladılar. Üstelik o korktukları “doğum” konusu gündeme gelince eğitimde yapılan doğum canlandırmaların da hem çok eğlendiler hem de o gerçeklerle travma yaşamadan yüzleştiler. O nedenle demem o ki gelin Optimed Doğum Okuluna katılın ve hayatınızın en unutulmaz anı doğum anınızı daha da kolay ve eğlenceli hale getirelim. 

Doğuma hazırlık eğitimi nedir?

Doğum şekli ne olursa olsun, (Normal doğum, sezaryen vb) özellikle anne başta olmak üzere anne baba adaylarının, tüm aile bireylerinin; hatta hastanemizde doğuma yardımcı olacak sağlık personelinin,  kolay bir doğum eylemine katılımı için başlattığımız programdır.  

Doğuma hazırlık eğitimi neden önemlidir?

Toplum olarak doğumla ilgili oldukça bilgi kirliliğine sahibiz, bu bilgi kirliliği doğumla ilgili korkularımızı, kaygılarımızı arttırmaktadır. Doğumda ağrının temel sorumlusu korkulardır. Doğumu kolaylaştırmanın ilk adımı aslında kadının bu korkulardan kurtulmasını ve özgürleşmesini sağlamaktır. Bu özgürleşme de bilgi sayesinde sağlanacaktır. 

Neden Optimed Doğum Okulu?

  • Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı, Ebelerin ve Doğum Psikoloğunun da katıldığı kalabalık bir uzman kadro ile verilen eğitici, öğretici, eğlenceli bir eğitimdir.
  • Eğitimi veren uzmanlarımız kendi konularında hakim ve yeterli bilgiye, deneyime sahiptir.
  • Bu eğitimde sadece anlatarak değil, birçok şeyi karşılıklı konuşarak, gerektiğinde örneklemeler yaparak anlatıyoruz.
  • Doğumu gerçekleştirenin anne olmasının yanı sıra babanın da doğuma katkısının olabileceğini ve babanın bu durumda ki önemini anlatıyoruz.
  • Çiftler arası ilişkilerin daha güçlenmesini sağlıyoruz.
  • Gebelerin doktorları ve ebeleri ile güven dolu bir ilişki içerisinde olmalarına katkıda bulunuyoruz.
  • Programın önceliği normal doğum olsa bile diğer doğum çeşitlerini de seçmek isteyen anne adaylarına bilgi aktarımı yapmak ve onların da yanında olduğumuzu bilmelerini aktarmak.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir