Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Hande Akın: Hayatta her şey kısmet!

Posted on 0 1.5K Görüntüleme

“Kadın Olmak” kitabının yazarı “Ben Zamanı” ‘ nın kurucusu Hande Akın’dan güzel bir yazı daha…

Hande Akın yaklaşık altı ay önce grup olarak büyülü Hindistan’a gitmeye karar verdi.

 

Veee işte orada yaşadıklarını anlatıyor…

İçimize bir yolculuk yapmaya niyet ettik. Hatırlarsınız belki maillerle, sosyal medya paylaşımlarıyla bu yolculuğu epey duyurduk. Soran çoktu ama katılım için ödeme yapan olmayınca; iptal ettik. Akış iş te  Ajandamda yolculuk için ayırdığım tarihlere bir çizgi çekmişim, o günleri kapatmışım. Niyetim, gitmek için tammış ama kısmetim; Bali’ymiş.
india

Daha önce iki kere Hindistan yolculuğunu birlikte yaptığım ve 2010’daki yolculuğu … Ve Gittik kitabıyla anlatan sevgili Serap Teğmen, Bali yolculuğuma vesile oldu. Bazı insanlar vardır, onlar öncüdür. Pek kimselerin cesaret edemediği şeylere cesaret eder, özgür ruhlarını mistik seyahatlerle buluşturur, sonra da paylaşırlar. Paylaşınca hayatın çok daha güzel olduğunu bilirler… İşte Serap böyle bir eşsiz kadın… Serap’cığım minnettarım!

mostbeautifullisland.blogspot

Yıllar önce internette gördüğüm ve bir bugün bu festivale katılmak isterim diye kalpten dileğim; Bali Spirit Festival de kısa bir süre sonra başlamıyor mu? İşte o an ve promosyon bilet olduğunu gördüğüm an anladım. Bali’ye gideceğimi… Aynı gün biletimi aldıktan sonra annem bir yazı yollamış bana tarihteki gezgin kadınlarla ilgili… Sanki annemin mesajı yolculuğumun teyidi oldu. Yeri gelmişken; ruhumdan gelen çağrıyla, kalbimden hissettiğim yolculuklara çıkmamı, son dakika haberleri olsa da hafif bir şaşkınlıktan sonra destekleyen, kendileri gidiyormuşçasına sevinen bir ailem var. Maceracı yanımı motive eden aileme minnettarım.

40b3ea690e2b31eb76703b8559f3602a
Mart dolunayı öncesinde Bali’deyim. Yolculuklarıma ya bir arkadaşım eşlik ederdi ya da varacağım yer de tanıdığım birileri olurdu. Ya da hiç tanımadığım insanlarla birlikte bir yolculuk yapacağımı bilirdim, İspanya’da Camino Hac Yolu’nu yürürken olduğu gibi… Ama bu sefer tamamen farklıydı. Tek başıma gidiyordum, benim yalnızlık korkum hiç olmadı zaten… Gittiğim yerde tanıdığım ya da gidince tanışacağım, beni bekleyen kimse yoktu. Tamamen bilinmeyene, tek başıma yaptığım bu yolculuk bana çok güzel şeyler kattı, harika farkındalıklar kazandırdı. O yüzden sizlere de ilham olması için bu maceralı yolculuğumu ve yaşadıklarımı paylaşmak istedim.

 

Yazının devamı ve video için tıklayın!

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir