Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Nursel Günaydın: Hepsinin parmakları tamam mı?

Posted on 0 28 Görüntüleme

Nursel Günaydın ile tanışma anılarımın arasında en komik diyalog soyadından ötürü yaşadığımız diyalogdur. Kendisine telefon açıp “Günaydın Nursel Hanım, soyadınızı öğrenebilir miyim? Davetiyeye yazacağız dedim, karşıdan ses Günaydın Nuran Hanım, Nursel Günaydın. O an itibari ile birkaç kez “günaydın” kelimesi aramızda dönüp durdu taki ben soyadının da günaydın olduğunu anlayana kadar 🙂

 

Kendisini işim gereği Nöroloji Uzmanı Uz. Dr. Nurdoğan Yavuz aracılığı ile tanıdım. Nurdoğan kız seni bir başka kız ile tanıştırıcam çok seversin dedi ve gerçekten öyle oldu.

 

Bu keyifli sohbetimizde Nursel’in üçüz anneliğini, hamilelik sürecini konuştuk. Belki çoğul gebelik yaşayan diğer annelere yardımımız dokunur diyerek.

 

Nursel Günaydın üçüz annesi, doğum sonrası ilk sorusu hepsinin parmakları tamam mı? oldu…

Nursel Günaydın kimdir?

32 yaşında. İktisat mezunu. Arda, Burak, Naz’ın annesidir.

 

Hamileliğiniz planlı mıydı?

Evet, planlıydı.

 

Üçüz olduklarını ne zaman öğrendiniz? Eşiniz yanınızda mıydı?

İlk doktor kontrolünde 6 haftalık iken öğrendim. Yanımdaydı.

İsimleri neler? Burçları neler?

Arda, Burak, Naz Günaydın. Terazi burcular.

 

Üçüzlere hamile olma süreci nasıl geçti?

Uzun süren mide bulantıları ile başlamıştık. 3. Ayda ufak bir operasyon geçirmiştim ve nedenle yürümek kesinlikle yasaktı. Kilodan dolayı rahat hareket edemiyordum. Gündüzleri sürekli yalnızdım ve bir süre sonra insanlarla diyalog kuramaz hale gelmiştim. Oldukça zordu.

 

Üçüz hamilelikte dikkat edilmesi gerekenler olarak diğer anne adaylarına neleri söyleyebilirsiniz?

Her bünye farklıdır diye düşünüyorum. İlk olarak güvendikleri ve iyi iletişim kurabildikleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ile görüşerek işe başlayabilirler. Sonrasında ise kulaklarını çevredeki (olumlu olumsuz) tüm yorumlara kapatarak hekim ile beraber yürümelidirler.

Doğum nasıl oldu? Normal mi? Sezaryen mi? Kolay geçti mi?

Sezaryen ile doğum gerçekleşti. Maalesef değildi sonrasında çoğul gebeliklerde görülen risklerin bir kaçını yaşadım. Ama unutuluyor…

İlk kucağına alma duygusunu nasıl yaşadınız? Üçünü birden mi kucakladınız?

Hayır, üçünü birden kucaklamayamadım. Çünkü kuvöze girmemeleri için doğum sonrası her birinin anne karnındaki sıcaklığı yakalamaları gerektiği söylenmişti ve her biri yakınlarımın kucağındaydı daha sonra emzirme telaşı ile ilk kucaklaşmamız teker teker oldu. Ayılmaya başladığımda hepsinin parmakları tamam mıdır? diye sormuşum.

 

Emzirme süreci nasıl geçti? Tek bebeği bile gün içinde saatte bir emzirdiğinizi varsayarsak üç bebeği nasıl emzirdiniz?

İkisini aynı anda üçüncüsünü 2 saat sonra emziriyordum.  Tabii ki yetersizdi mama takviyesi ile besleniyorlardı.

Üçüz annesi olarak diğer çoğul gebelik yaşayan annelere bir şeyler söylemek isteseniz neler söylerdiniz?

Ben her şeyi anın getirdiği gibi yaşamaya başladım hamileliğimden itibaren yoksa planlamaya çalışınca her şey gözde ve kafada büyüyor. Arkasından gelsin sağlık problemleri.  O nedenle hayat o anda ne getiriyorsa tüm güzellikleriyle yaşasınlar, takıntısız. Bir de hamileyken bol bol uyuyup dinlensinler. Bebişler dünyaya gelince böyle bir lüksü yaşayamıyorsunuz.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir