Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Evlilik Günlüğü: Tanışma

Posted on 0 1.2K Görüntüleme

10 günlük ya da 10 yıllık ilişkiniz olsun, evliliğe hazırlık sürecinde yeni tanışıyor gibi olursunuz…

Çiftlerin yılarca konuştuğu, her zaman “Ya ne olacak biz zaten birbirimizi tanıyoruz” dediği ama ne yazık ki her şey başlayınca da “Ya o öyle olmuyormuş” diye kahve sohbetlerinde hararetle arkadaşlarına anlattığı bir süreç…

 

Ailelerin tanışması en basiti diye düşünürüz hepimiz. Ama öyle değil. Şöyle düşünün evinize ilk defa bir misafir geliyor ve bu kişi sizin kayınvalideniz olacak. Ayrıca anneniz de onu ilk kez görecek.

 

Hangi yemekleri yapsanız da sorun çıkmasa, ne giyinseniz de hem sevgiliniz sizi çok beğense hem de gelen aile bireyleri etkilense…

 

Saçlarınız nasıl olmalı, stresten sürekli ateş ve ter basmasını nasıl önlemelisiniz?

 

Sürekli gülümsemeli mi yoksa azıcık ciddi durup ağırbaşlı mı olmalısınız?

 

Hele bir de siz erkek ailesini uzun yıllar tanıyorsanız ve sadece bu yüzden işiniz daha kolay diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, benden söylemesi… Çünkü o zaman nasıl davranacağınızı hiç kestiremiyorsunuz. Her zaman aynı masada yemek yemiş olmanız onunla o gün için aynı rahatlıkta yemek yemenizi sağlamıyor, aksine göz göze gelemiyor sürekli bir kaçma hissi yaşıyorsunuz.

 

Sevgilinize her zaman sadece kendi annesi ya da sizin anneniz varken çok rahat davranıyorsanız bu da işinizi kolaylaştırmıyor. Çünkü iki anne bir arada iken ne kadar rahat ya da ne kadar kasacağınızı bilemiyorsunuz.

 

Tanışma gününe özel yemek önerileri:

  • Dereotlu poğaça
  • Mantar Sote…
  • Zeytinyağlı yaprak sarma
  • Islak Kek
  • Çıtır Sebze Salatası
  • Kabak Graten

 

Ne giyinmeli ya da giyinmemelisiniz:

  • Çok aşırı kısa ya da yakası aşırı dekolte kıyafetlerden sakının, servis aşaması geldiğinde eliniz ayağınıza dolanıyor.
  • Tamamen siyah, beyaz ya da gri giyinmekten de kaçının. Siyah ile olumsuz kara bir başlangıç hissi yaratabilirsiniz, gri ile kararsız, beyaz ile de sakarlığınız artacağından anında üzerine kirletmiş kız çocuğu görüntüsü verebilirsiniz.
  • Terlik sakın giyinmeyin, yürürken halıya takılma ve düşme olasılığınız çok yüksek.
  • Soft sizi açan renklerde rahat edeceğiniz etek – bluz ya da gömlek – pantolon tercih edin.

 

Önümüzdeki zaman dilimlerinde diğer bölümleri sizinle paylaşacağım…

Kız isteme merasimi, nişan alışveriş, nişan töreni, ev seçimi ve hazırlık aşaması, eşya alımı, gelinlik seçimi ve düğün…

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir