Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Küçük banyolarda illüzyon yaratacak beş öneri

Posted on 0 1.5K Görüntüleme

 

Şehirleşmenin artmasıyla birlikte yaşam alanlarının metrekareleri her geçen gün küçülüyor. Küçülen metrekarelerden en büyük payı da banyolar alıyor. Temizlenmenin ve arınmanın sembolü banyoları, birkaç uygulama ile olduğundan daha büyük göstermek mümkün.
Şehirlerde değerlenen metrekarelere bağlı olarak banyolar da gün geçtikçe küçülüyor. Cosentino, küçük banyoları büyük göstermek için yapmanız gerekenleri beş adımla anlatıyor.

Açık renkli yüzeyleri seçin
Banyonun ıslak ya da kuru alanlarında kullanılacak yüzeylerin renklerini seçerken açık renklere odaklanmak daha doğru olacaktır. Açık renkler ışık için iyi bir yansıtıcı görevi görerek yüzeylerin olduğundan büyük görünmesini sağlayacaktır.

Aydınlatmada sarı ışıktan kaçının
Bir alan ne kadar iyi aydınlatılırsa ferahlığı da bir o kadar artıyor. Aydınlatma seçiminde de gözü yoran ve kasvet duygusu yaratan sarı ışıktan kaçınmak gerekiyor. Gün ışığı etkisi veren ışıklar, girdiği alanın daha geniş görünmesinde büyük rol oynuyor. Ayrıca bu ışık kullanım sırasında gözleri de yormuyor.

Ne kadar büyük ayna o kadar geniş alan
Alan illüzyonunda, banyoların olmazsa olmazı aynalara sanıldığından da fazla iş düşüyor. Ayna ne kadar büyükse banyo da bir o kadar büyük görünüyor. Doğru yere konumlandırılmış aynalarla banyonuzun metrekaresini istediğiniz kadar büyük gösterebileceğinizi asla unutmayın ve aynanızı doğru yere doğru açı ile konumlandırın. Aynaların aydınlatılması da elinizi güçlendirecek bir başka püf noktası.

Yüzey kaplamalarını da büyütün
Banyolarda kullanılacak yüzey kapmalarının da büyük ebatlı olması, gözde bir illüzyon yaratarak alanların olduğundan büyük görünmesine yardımcı oluyor. Renk seçimleriyle de desteklenecek bu etki, ferah ve olduğundan geniş duran bir banyoya sahip olmanıza yardımcı oluyor. Küçük banyolarda yüzey seçimlerinde abartılı renk ve desen tercihlerinden de uzak durmalısınız.

Mat tasarımlar yerine parlak yüzeyler
Parlak yüzeyler de ayna efekti yaratarak ışığın her alana daha fazla yansımasına ve alanların daha geniş görünmesine katkı sağlayacaktır. Parlak yüzeylerle banyonuzu büyük gösterirken aynı anda estetik hissini de yukarılara taşıyabilirsiniz. Ayrıca tüm yüzey seçimlerinde ince zemin ve duvar kaplamalarının kullanılması kritik bir detay oluyor. Dar alanlarda santimetrenin bile değerli olduğunu unutmayın ve ince yüzey kaplamalarını tercih ederek daha fazla hacim kazanın.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir