Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın sırrını öğrenmek ister misiniz?

Posted on 0 1.7K Görüntüleme

Seks ve zevk almanın birbirine karıştırıldığı günümüzde, sürekli olarak duyduğumuz “ön sevişme” ifadesinin anlamı hala net bir şekilde bilinmiyor.

Yanlış anlamlandırmadan kaynaklı olarak, erkek, kadına sadece seks yapmak için dokunuyor, diğer zamanlarda dokunmasını esirgiyor ve bu bir döngü şeklinde çiftin hafızasına kazınıyor.

Dolayısıyla, çift dokunmalar sonrasında gerçekleşen sekse odaklandığı için dokunmanın verdiği hazzı tam olarak yaşayamıyor ve seks tam bir bütünlük duygusuna ulaşamıyor, bir şeyler yarım kalıyor.

Oysa çiftin cinsel haz ve heyecan yaşayabilmesi için havaya girmeleri çok önemli.

Ancak, pek çok çift seks hayatlarını rutinleştirerek cinselliği bir görev haline getiriyor.

Burada göz ardı edilen nokta, dokunma, sevişme ya da seks sırasında, ne tür davranışların hangi sıra ile yapılması gerektiği hakkında belirlenmiş kalıpların olmamasıdır.

Bu nedenle Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın sırlarından birini açıkladı.

Cinsel terapistler çiftlere önsevişmenin gerçek anlamına odaklanarak birbirlerini sevmelerini ve “Sevişmek her zaman, seks zaman zaman!” felsefesini hatırlatarak 7 kere dokunup 1 kez seks yapmalarını önerdi.

 

İşte çarpıcı başlıklar;

  • Kadına özel ve değerli olduğunu hissettirin, alıcı gözle bakın…
  • Sevişmek her zaman, seks zaman zaman…
  • Cinsel doyumun anahtarı: “7 kere dokun 1 kez seks yap!”

Kaynak: Cised onursal başkanı Dr. Cem Keçe

 

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir