Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Yeni bir hayat istiyorsan önce kaplumbağa olacaksın!

Posted on 0 777 Görüntüleme

Yeni hayatın başlangıcı çok zor. Önce bir bavul hazırlıyorsun, ama bu öyle tatil bavulu gibi keyifli olmuyor, hiç bir şey unutmaman gerekiyor çünkü o bavul senin evin oluyor. Sırtında taşıyorsun.

Ben en az 7 yıldır kesintisiz karavan hayali kuruyorum. Bazen tatil için, bazen ev sahibi olmak ya da evsiz olmaya inat için, bazen küçük oluşu kolay geldiği için, bazen pinteresttekileri görüp görüp bayıldığım için… Dün gece de keşke bir karavanım olsaydı dedim. Tam bir kaplumbağa olmak için. Evimi, yuvamı, vatanımı sırtımda taşımak istedim. Böylece kimseden gitmek ya da kimsede kalmak gibi dertlerim olmazdı dedim. Hep doğuştan kaplumbağa misali kendimde kalsaydım dedim…

Ben hem çok evcimen hem de çok göçmen bir karakterim. Acaba geçmiş yaşamımda bir hayvan olsam bu iki özelliğe sahip olan hangi hayvan olurdum?

Yeni hayatımın her bir zerresini gün geçtikçe daha fazla seviyorum. Çok emek vermek zorunda kalıyorum. Ama merak etmeyin aslında bu benim çok alışkın olduğum bir durum, tek farkı bu kez sadece kendim için emek veriyorum.

Bu evrede şunun farkına vardım. “Zorluk” dediğimiz şey, fazla emek harcamak zorunda olduğumuz ya da çok yorulduğumuz şey değilmiş. Zorluk çaresiz kaldığımız durummuş. Yani bir konuda koşturuyorsan, elinden gelenin fazlasını dahi yapmak zorunda kalıyorsan, hatta kendinden çok fazla veriyorsan bile onun adı zorluk değilmiş. Asıl zorluk bir konuda hiç koşmak aklına gelmiyorsa, elinden hiç bir şey gelemiyorsa, çaresizce bir an evvel kurtulmak isteyip duruyorsan işte o an ya da o şey zorlukmuş.

O yüzden eski hayatım zorluk, yeni hayatım sadece kaplumbağa…

Emeğimin karşılığını alacağımı biliyorum. Kaplumbağa gibi yaşamaktan utanmıyorum. Bunca yaptığım şeye göre hala yerleşik bir hayatım olamadıysa demek ki daha tamamlamam gerekenler var, çıkmam gereken yokuşlar var, demek ki ben daha bulamamışım yerimi, yurdumu.

Benim gibi kaplumbağa olanlar bilin ki yalnız değiliz bu hayatta…

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir