Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Sol yanım acıyor anne

Posted on 1 1.4K Görüntüleme

Herkese merhaba,

Yeni bir yarayla karşınızdayım, sarmaya var mısınız?

Yine yanımda mısınız?

2011 Yılına nasıl girdiysem öyle devam ediyorum demeyi çok isterdim, aslında kısmen öyle devam ediyor galiba…

Bu ara çok kastım galiba sizi ama biliyor musunuz, inanın ben aksi için uğraştıkça ve dua ettikçe bu hale geldi her şey. Hayatımdaki bütün taşlar domino misali yıkıldı, şimdi biraz yorgunum, dokunmuyorum hiçbir şeye ama bir zaman sonra kalkacağım ayağa ve o taşlarla yeni yapıtlar yaratacağım hayatımda.

Bıraktım, iplerin ucunu, sıcak elleri, kurulan hayalleri. Kapattım açılan sayfaları, çalan telefonları…

Şimdi başa döndüm yine, ama daha yürekli, daha dayanıklıyım, acıya alışmak böyle bir şey sanırım.

Bir küçük kahramanım var şimdi yanımda ( kardeşim ), meğer o çoktan büyümüş, benim geçirmeye çalıştığım bu acıyı çoktan geçirmiş, atlatmışta, şimdilerde benim gibilere yardımcı oluyor.

Hayat hiç zor değil. Aşk hiç bıkabileceğiniz bir şey değil. Sevgi tükenen bir şey değil. Ben böyle inanıyorum tüm bunların aksini yaşıyorsanız bunu siz sağlıyorsunuz demektir…

Hayatta her insan sadece insan olduğu için doymak bilmez. Ama iradeli insanlar mutlaka ve mutlaka tek bir seçimle muhteşem yaşabilirler. Ben düzenli hayatı seviyorum. Eğlenme anlayışım bile düzenli. Ben çılgınlıkları severim hatta çılgınımdır, ama çıldırma durumunda bile tek seçimli yürürüm yolumda… Ruhum hiç aç kalmadı benim çünkü kendimi besleyecek kadar büyük sevgim var, bedenim aç kalmadı benim çünkü hiçbir zaman öyle bir arayışta olmadım ben.

Eski dönemlerde insanlar büyük büyük hastalıklarda manastıra kapanıp Allaha yalvararak iyileşirlermiş. Ben ruhumu kapatıyorum manastıra ve iyileşene kadar uzağım tüm ruh aleminin krallarına… Bedenimse tüm gücüyle günlük hayatını sürdürecek, neden derseniz, çalışıyorum ve çok güzel projelerin içinde aldığım görevler var sorumluluklarımı yerine getirmem lazım ki hayallerimi gerçekleştireyim.

Benim gibi olan herkese bu şarkıyı armağan ediyorum…

Kalbin ağlasa da gülümse inadına

Düşler takıp saçlarına yürü rüzgârlara

Kurduğun hayalleri ayazlar yıksa da

Sen yeter ki hep ümit et hayat döner sana

O pembe gül yüzünü kederle soldurma

Daldaki son yaprak gibi sarıl hep hayata

Bugünkü dileğim;
Önce ıslah edilelim, sonra ne olacaksa hayırlı olanından!

Tavsiyem:
Kendi kendinize iyileşin, kendi kendinize yardım edin ve asla unutmayınız ki bugün elinizi birisi sıkı sıkı tutsa bile yarın parmak ucuyla dokunmayabilir.

Unutma göğün asıl rengi mavidir, en kör gece sabahtır!

Yazıyı Paylaş

1 Comment
  • buket
    9 Haziran, 2011

    Nurancığım ,

    Mitolojini en güzel kahramanı Ankakuşunu hatırlattı bana bu yazı.Teşekkürler nurancığım

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir