Yeni ürünler, VIP teklifleri, blog özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için e-posta adresinizle kaydolun.

Çok eksiğim var!

Posted on 0 1.1K Görüntüleme

Artık Biliyorum! Her sabah uyandığım an itibari ile uyanmama ve devamında ki birçok şeye şükretmenin güzelliğini.

Çok eksiğim var benim, sıkıldığımda, daraldığımda beni anlamayan anneme inat bana sımsıkı sarılacak tontiş, güler yüzlü, “olur be kızımo da olur acele etme” diyecek bir anneanem yok mesela.

Ya da taaa en küçüklüğümden, en güzel günlerimden bu yana her zaman her koşulda beni sadece onun soyunun devamı olduğum, aslan oğlundan var oldum için şımartan bir babanem yok benim.

Ya da şöyle sokaktan köşeyi döndümü heybetine mahallenin tüm kadınlarının hevelendiği, babamın bile ödünün patladığı ama beni görünce küçücük bir kediye dönüşen aslan bir dedem yok benim.

annem ve kardeşim

Çok şükür her geçen gün Allahım ömrüne ömür kat dediğim annem var evet. Hatta yanında da cadı mı cadı, küçük ama büyük laflarıyla küçük annemi oynayan bir dünya güzeli rabbim iyi ki var dediğim kız kardeşim var. Allahım onların eksikliğini yaşatmasın bana.

babam

Ama mesela bugünlerde bir erkekle sohbet etmek istiyorum. Şöyle oturup okuduğum kitaplardan konuşabileceğim, edindiğim ilginç bilgileri söylediğim şaşırıp sonra da gittiği kahvehanede benden aldığı bilgiyi böbürlene böbürlene arkadaşlarına satacak, hadi kalk bir kokoreç yiyelim deyip ardından demli bir çay içeceğim, yanında sigaramı yakamasam da, derdimin d’sinden bile bahsedemesemde sadece varlığıyla huzur bulup, rahatlayabileceğim babam yok mesela.

can dostlar

Evet çok sevdiğim arkadaşlarım, candan dostlarım var benim şükürler olsun. Ama kimisi uzakta, çoğu kendi hayat sürgününde, yani aslında hem ben onlar için, hem de onlar benim için varla yok arasında.

Evet anne olmuş arkadaşlarım gibi sinirlendiğimde yüzüme gülümseyip bütün sinirimi alt üst edecek bir bebeğim de yok benim.

kitap okumak

Evet eksiğim çok ama şu aralar yeni okuduğum kitabım “Artık Biliyorum! – Oprah Winfrey” sayesinde eksiklerimden çok şükrettiklerimi görmeyi öğreniyorum ve binlerce kez bunu öğrenme şansına sahip olduğum için şükrediyorum.

Çünkü asıl mesele eksiklik kendi özünde olmamalı!

Nelere mi şükrediyorum?

 • Mesela tüm bedenimin sağlıklı olmasına binlerce kez şükür olsun!
 • Saçlarımı gönlümce sarı renge boyatabilmek için imkanım olduğu için şükürler olsun.
 • Dinlediğim müziklerde hayaller kurabilecek kadar hala yaşama bağlı olduğum için şükürler olsun.
 • Dertlere büründüğümde “Yardım et Allah’ım” diye yalvarabilecek kadar inancım olduğu için şükürler olsun.
 • Annem hayatta olduğu ve bana dünyalara değişmeyeceğim bir kız kardeş yaptığı için şükürler olsun.
 • Hayırsız olması nedeniyle sahip olamadığım, nasip olmayan her şeye şükürler olsun.
 • Duygularımı fark edebildiğim, kendime saygı duyduğum, sevgimi herkese verebildiğim için binlerce kez şükürler olsun.
 • Şuan bu yazıyı yazmak için tüm imkanlara sahip olduğum için şükürler olsun.

 

oprah winfreyOprah Winfrey Kimdir?

Tam adı Oprah Gail Winfrey’dir. ABD televizyon tarihinin en çok izlenen talk show programlarından birisini sunuyor. Programının adı kendi adıyla anılan The Oprah Winfrey Show’dur. 1954 yılında ABD’de doğdu, 62 yaşında. Bir sürü aşk acısı çekmiş. Çok küçük yaşlarda uzun süre taciz edilmiş. 169 cm boylarında. 3,2 Milyar dolar serveti olduğu iddia ediliyor. Annesinin adı Vernita, babasının adı Vernon’dur.

 

Oprah Winfrey diyor ki:

 • Yolculuğunuz, ayağa kalkarak dışarı çıkıp, hayatı dolu dolu yaşamayı seçmekle başlar.
 • Girdiğimiz her mücadelenin, bizi dize getirme gücü vardır. Ama darbenin kendisinden daha kaygı verici olan, darbeye dayanamayacağımıza dair korkumuzdur.
 • Her deneyimse değerli bir öğretmendir.
 • Hepimiz, düşüşler, yaşarız; ayağa kalkmamız ve kendimizi tanımamız gerekir. Evliliğiniz parçalandığında, sizi tanımlayan bir işi kaybettiğinizde, güvendiğiniz insanlar size sırtını döndüğünde durumunuzu düzeltmenin anahtarı, şüphesiz o durum hakkındaki düşünce biçiminizi değiştirmektir.
 • Huzuru size kendinizden başka hiç kimse veremez.
 • Ama artık gerçek aşkın üzerine inşa edilen ilişkilerin iyi hissettirdiğini biliyorum. İlişkiniz size bazen değil, her zaman mutluluk vermeli.
 • Tamamen teslim oluyorum. Tamamen teslim oluyorum. Her şeyimle sana teslim oluyorum Yüce Kurtarıcım.

Yazıyı Paylaş

Henüz Yorum yok, ilk yorumu sen yap.

Ne Düşünüyorsunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir